Seria wydarzeń “Porozmawiajmy o Neuroróżnorodności” stanowiła szansę na edukację, zrozumienie i wspólną pracę nad projektowaniem rozwiązań przyjaznych dla różnych umysłów w przykładowych przestrzeniach życia społecznego.
Celem było zwiększenie świadomości i zrozumienia pomiędzy różnymi neurotypami oraz wspieraniu osób neuroatypowych (w tym autystów, dyslektyków, osób ADHDowych).
Przedmiotem projektu Sieć przyjaciół neuroróżnorodności była serią wydarzeń webinarowo-warsztatowo-konferencyjnych “Porozmawiajmy o neuroróżnorodności”!
Składała się ona z 5 godzin webinarów online oraz całodniowego wydarzenia stacjonarnego w Warszawie.
Po wieńczących serię „Porozmawiajmy o neuroróżnorodności” warsztatach stacjonarnych, osoby uczestniczące wyraziły swoje (entuzjastyczne) opinie poprzez anonimowe formularze. Jednym z najbardziej cenionych elementów okazała się możliwość aktywnej interakcji i pracy na żywo, co pozwoliło im na zdobycie praktycznych umiejętności.
Prowadzący spotkanie zyskali pochwałę za swoje profesjonalne podejście oraz szczególne zwracanie uwagi na potrzeby uczestników, co uwidaczniało się m.in. w zgromadzeniu formularzy potrzeb i wdrożeniu dostosowań podczas wydarzenia. Angażujące prowadzenie oraz skrupulatna praca z wszystkimi grupami przyczyniły się do tworzenia pozytywnej atmosfery, gdzie każda osoba uczestnicząca mogła wnosić aktywny wkład.