Wstecz

Simone Biles

Simone Biles jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sportu w USA. Pomimo bardzo młodego wieku może poszczycić się aż 31 medalami, dzięki czemu została najczęściej nagradzaną amerykańską gimnastyczką wszech czasów.

Simone pochodzi ze stanu Ohio i od przedszkola uwielbiała gimnastykę. Swój pierwszy medal (i to od razu złoty) zdobyła w 2011 roku w skoku o tyczce.

Gimnastyczka publicznie mówi o swoim zdiagnozowanym w dzieciństwie ADHD. Na swoim Twitterze napisała:

„Nie mam powodów do wstydu, ani żadnego powodu, aby ukrywać się przed ludźmi”.

Simone przygotowywała się, aby bronić swoje medale w tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, jednak zrezygnowała z udziału w zawodach ze względu na swój stan zdrowia psychicznego.

Pomimo początkowej fali krytyki kibice okazali Simone wsparcie. Wyrazili podziw dla tak gigantycznego wyrzeczenia i odpowiedzialnej decyzji.

Choć wycofanie się z tak ważnego wydarzenia jak Igrzyska Olimpijskie mogłoby początkowo wydawać się „słabością”, Simone po raz kolejny stała się wzorem do naśladowania!

Jak sama powiedziała podczas rozmowie na platformie Zoom z prezydentem Joe Bidenem, Pierwszą Damą, Jill Biden oraz drużyną atletów z USA: „Igrzyska nie poszły tak, jak się tego spodziewałam, ale postawienie mojego zdrowia psychicznego na pierwszym miejscu jest jednym z moich największych osiągnięć”.

Oryginalny cytat:

“The Olympics was not how I expected it to go, but putting my mental health first will probably be one of my greatest accomplishments.” – Simone Biles, the most decorated Olympic gymnast, during a Zoom call with President Joe Biden, first lady Jill Biden, and Team USA athletes.

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć zarówno lepsze, jak i gorsze chwile. Najważniejsze, abyśmy nie obawiali się krytycznych opinii innych osób. Chociaż nie każdy z nas zdobywa medale olimpijskie, każdy z nas zmaga się z jakimiś wyzwaniami.

Należy nam się szacunek i zrozumienie w kwestii decyzji o tym, kiedy i w jakich okolicznościach chcemy nasze wyzwania podejmować. Nikogo z nas nie można (próbować) zaprogramować.

Zdjęcie tytułowe:
File:Simone Biles at the 2016 Olympics all-around gold medal podium (28262782114).jpg – Wikimedia Commons. Commons.wikimedia.org.https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50584648. 2021. Dostęp 15.08.2021r.

Bibliografia:
Bremner J. Yahoo, Verizon Media. News.yahoo.com.https://news.yahoo.com/many-olympic-medals-does-simone…. 2021. [Dostęp 15.08.2021]
Carayol T., Simone Biles on last Olympic chance after withdrawal from floor final, The Guardian. https://www.theguardian.com/…/simone-biles-gymnastics…. 2021. [Dostęp 15.08.2021]
Lydia Kelly, Adnan Khan N. Biden admin extends student loan interest pause. 2021.
Simone Biles, Wikipedia. En.wikipedia.org.https://en.wikipedia.org/wiki/Simone_Biles. 2021. [Dostęp 15.08.2021]

Weronika Tomiak
Weronika Tomiak
http://neuroroznorodni.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności